Logo OUCMANICE 70
562 01
Ústí nad Orlicí

Prodej ukončen.

Sortiment

Seznam druhů vánočních stromků, které vám nabízíme. Nevíte který je lepší? Rádi vám poradíme.

Smrk pichlavý - Picea pungens

Smrk pichlavý Smrk pichlavý je stálezelený velmi statný jehličnatý strom kuželovitého tvaru s hustými krátkými větvemi. Dorůstá 30 -50 m. Byl objeven v přírodě v Coloradu až v roce 1862. Přirozeně se vyskytuje v Severní Americe. Je to typicky horská dřevina, rostoucí ve smíšených porostech. Tento smrk, pro svoji barvu často zvaný také smrk stříbrný, je dnes nejčastěji pěstovaným smrkem v evropských parcích a zahradách. Mladé jehlice jsou měkké, modrozelené, dospělé jsou ale velmi tuhé, silně pichlavé, odstávající do všech stran, velmi proměnlivé ve vybarvení (od stříbřitě modré až po tmavě zelenou) Smrk pichlavý je neobyčejně přizpůsobivá dřevina, tolerantní k suchým i vlhkým půdám, odolná i k znečištění ovzduší, ne však do té míry, jak se očekávalo při jejím masovém nasazení v některých evropských horách, jejichž porosty byly zničeny imisemi. Díky svému pravidelnému vzrůstu, košatosti, proměnlivé paletě barev a v neposlední řadě také vzhledem k tradici a ceně se řadí smrk pichlavý k nejoblíbenějším a nejprodávanějším vánočním stromečkům v Evropě i Americe. I ve vytápěných bytech si dlouho drží svěží vzhled a na rozdíl od smrku ztepilého velmi málo opadává.

Borovice černá – Pinus nigra

Borovice černá Borovice černá je statný jehličnatý strom s původním areálem výskytu v jižní Evropě, Středomoří, nižších polohách Alp a severní Africe. V Čechách je nepůvodní, ale v teplejších nížinách začíná vytlačovat původní borovici lesní, která nemá tak vysoké nároky na teplo. Borovice černá se dožívá až 1000 let. Dorůstá do výšky 15–25(výjimečně až 50) m, s korunou v mládí úzce kuželovitou, ve stáří široce rozložitou, borka kmene je v mládí hladká, později hluboce brázditá, šedohnědá až černá. Jehlice jsou tmavě zelené 8 - 15 cm dlouhé, vyrůstají ve svazečcích po dvou. Dřevo je tvrdé, silně sukovité a pryskyřičnaté a tudíž obtížně zpracovatelné. Borovice černá bývá v poslední době velmi často vysazována jako okrasný strom v parcích a zahradách. Často se pěstuje jako vánoční stromek, protože její koruna je výrazně hustší než koruna borovice lesní, našeho původního druhu. na výdřevu v dolech a na výrobu pražců. Je též jedním z nejvhodnějších dřev na stavbu lodí. Vynikající je i jako palivo.

Jedle kavkazská – Abies nordmanniana

Jedle kavkazská Jedle kavkazká je původní na Kavkazu, kde roste často i v monokulturách, a v Malé Asii. Na území ČR byla poprvé vysazena v roce 1845. Postupně zde byla zařazena i do lesních porostů jako možná náhrada za mizející jedli bělokorou, ačkoli vyžaduje dostatečnou vláhu, zvláště dostatečnou relativní vlhkost vzduchu a je citlivá na vysoké letní teploty a silné mrazy. Jedle kavkazká dorůstá 30-50 m výšky a 2m v průměru kmene. Koruna je velmi pravidelně větvená a svěže zelená. Jehlice na spodní straně větviček uspořádané hřebenitě, na svrchní straně směřující dopředu, hustě kryjí větvičku. Jsou 20-35 mm dlouhé, na konci zaoblené, svrchu tmavě zelené, lesklé, vespod s dvěma bílými pruhy. Jedle kavkazká patří k nejčastěji vysazovaným parkovým dřevinám u nás. Pro svou pravidelnou a hustou korunu se pěstuje hojně na vánoční stromky a ozdobnou klest. Jako většina jedlí si dokáže udržet jehlice dlouhou dobu i v teplých místnostech a má nezaměnitelnou vůni.

Dále nabízíme ozdobnou klest.

Upororňujeme, že aktuální nabídka sortimentu se může každý rok měnit, a nemusí odpovídat sortimentu uvedenému na této stránce. Děkujeme za pochopení.

Copyrights 2009 © Designed & Coded By Mirgen